Zpět
29.06.2020, Michaela Šicová

Galerie Na dálku (poděkování za pololetí dálkové výuky)

Vážení rodiče, další zákonní zástupci, milé žačky, milí žáci,

máme za sebou pololetí, které z nás dosud nikdo nezažil. Školou se vám stal váš pokoj, kuchyně a obývák, tabuli jste vyměnili za obrazovku počítače, tabletu či telefonu.

Byli jsme doma s rodinami a stali se z nás parťáci téměř na každou vteřinu. Všichni jsme se neustále učili. Získávali jsme nové poznatky o svém okolí, chování přátel a známých, o světě, v němž žijeme. A učili jsme se samozřejmě i „školně“. I když to bylo na dálku. Často prostřednictvím nějaké technologie, třeba chytré aplikace nebo dosud nevyužívaného online nástroje.

Vyučovací hodiny probíhaly ve virtuálním prostředí, vídali jsme se jako symboly v aplikacích nebo poslouchali hlas svých kamarádů a kolegů. Přes veškeré obtíže se nám dařilo postupovat kupředu, nebo alespoň nekrnět a rozvíjet dosavadní poznatky. Vzniklo mnoho zajímavých projektů, výtvorů a pokusů, v nichž bylo potřeba uplatnit nejen školní znalosti, ale i další dovednosti a schopnosti, které máme.

Někdy se dařilo lépe, jindy hůře. Přiznejme si to, část z vás se kontaktu se školou občas i trochu vyhýbala. O to větší dík patří všem, kteří se v té složité situaci snažili se školou spolupracovat a svou energii směřovali k tomu, aby s ní byli v kontaktu a dokázali se ve svém vzdělávání pohnout z místa. Rozhodně by to nešlo bez velkého přispění, ochoty a trpělivosti rodičů a zákonných zástupců. I jim samozřejmě patří velké díky. Všichni společně jsme udělali velký posun v tom, jací jsme a jak pracujeme.

Připravili jsme pro vás malou galerii prací, které v uplynulém půlroce vznikly převážně u vás doma. Je to nepatrný výběr z materiálů, které jsme nashromáždili a které budeme asi ještě nějakou dobu zpracovávat. Věnujte prosím čtyři a půl minuty zhlédnutí krátkého videa, které odráží to, jak jsou naše děti kreativní, pracovité a nápadité.

Je tu ještě jedna práce, která tak trochu symbolizuje snažení, jímž jsme prošli. Je v ní schováno několik školních předmětů, velký potenciál tvůrce, technologie, samostatnost i ochota kombinovat a použít získané znalosti. A také skvělá pointa. (Pro ty, kteří nerozumí anglicky: Pozor na žraloky, kteří s vámi chtějí posnídat!) Ať se nám všem daří být stejně otevření a kreativní, jako tvůrce tohoto filmečku.

Ještě jednou díky všem. Krásné prázdniny!

Učitelé, asistenti pedagogů i další zaměstnanci naší školy

Fotogalerie