Nepřehlédněte...

Vážení zákonní zástupci, po dobu velikonočních prázdnin (28. března 2024) bude školní družina po projednání se zřizovatelem uzavřena.
Zpět
26.01.2021, Michaela Šicová

15 aneb eTwinning má občanku

Při příležitosti 15. výročí eTwinningu v České republice připravilo Národní podpůrné středisko pro eTwinning v ČR (DZS) pro české eTwinnery hru s názvem 15 aneb eTwinning má občanku.

Protože mezinárodní projekty eTwinning, tedy spolupráce s dalšími evropskými školami, mají ve výuce v naší škole své pevné místo, s chutí jsme se do hry zapojili.

Hra je svým zaměřením vhodná pro všechny učitele a jejich žáky z MŠ, ZŠ, gymnázia/SŠ/SOŠ a probíhá ve veřejné virtuální třídě TwinSpace.  Každý měsíc 15. se zveřejní jedna aktivita, která je zaměřena nejen na eTwinning, ale i na dovednosti v IT. Hra poběží až do října 2021, a tak na nás čeká mnoho jistě kreativních úkolů. Žáci 7. tříd vytvořili tým s názvem Tak určitě a přijali i výzvu našich nejmenších – žáčků z 1. A. První aktivitou bylo představit tým prostřednictvím fotografie, která musela obsahovat číslo 15. Sami můžete vidět, jak se jim to podařilo.

Další týmy si můžete také prohlédnout na stránkách projektu.

Vstoupili jsme do roku 2021 a ve hře plníme již 5. úkol. Druhým úkolem bylo vytvoření slovního mraku, ve kterém jsme měli vyjádřit různými slovy, co o eTwinningu víme. Náš slovní mrak jsme Vám ukazovali v souvislosti s jinou aktivitou nazvanou "Nemračíme se" v říjnu.

Třetí úkol se jmenoval "Kreativní eTwinneři aneb originální reklamy na eTwinning :-) Našemu týmu Tak určitě se podařilo vytvořit reklamu hned trojím způsobem – podívat se můžete na "online nástěnce".

Čtvrtým úkolem byla vánoční přání a pátým plakát k eTwinningovému výročí. Holky a kluci z 1. A, kteří jsou opravdu platnými členy týmu Tak určitě, vytvořili s pomocí paní učitelky úžasný plakát – každý na něm má svou postavičku. Sedmáci  se vyřádili na plakátech online. Ale všichni museli dodržet zadání. Pokud nepoznáte jaké, navštivte opět stránky hry.

Fotogalerie