Zpět
12.06.2024, Michaela Šicová

Výlet 7. B do Klášterce nad Ohří

V úterý 4. června jsme se vydali na společný výlet. Cesta vlakem nebyla dlouhá, ale i tak jsme mohli poznávat obce z nedalekého okolí Mostu. Poznali jsme blízký Chomutov a sotva jsme projeli kolem elekrárny Prunéřov, objevil se Klášterec nad Ohří.

Městečko to není velké, ale díky tomuto výletu jsme se o něm dozvěděli spoustu nového. Z nádraží jsme prošli procházkou kolem řeky Ohře až k zámku. V zámeckém parku byl nejdříve čas na svačinku a zmrzlinu a pak už hurá na plnění zajímavých úkolů, které připravila paní učitelka. Díky tomu jsme třeba zjistili, jaké prohlídkové okruhy nabízí klášterecký zámek, jaké zajímavosti lze vidět na náměstí, kolik obyvatel žije v Klášterci, kolik soch a jakých skrývá okolí zámku a kolik ryb plave v kašně. Poslední úkoly se ale nedaly splnit v okolí zámku, a proto jsme pokračovali v procházce až k Lázním Evženie. Lázeňský areál není velký, ale můžete zde ochutnat léčivý pramen Evženie, který někteří vezli domů jako suvenýr z výletu. Většinu z nás ale spíše zaujalo menu restaurace Peřeje. Po obědě a odpočinku byl čas na sportování. Paní učitelka nás seznámila s prastarou hrou skákání přes gumu. Nejdříve se moc odvážlivců, kteří by ji následovali, nenašlo, ale po chvíli už se zapojila většina žáků. Někteří dokonce vymýšleli vlastní nové úkoly.

Pak už byl čas na zpáteční cestu kolem nádherných stromů v kláštereckém zámeckém parku. Tam proběhla ještě jedna sportovní soutěž, běh do schodů, a i zde se našlo mnoho nadaných sportovců, kteří to hravě zvládli. A večer byl určitě doma klid :-)

žáci 7. B

Fotogalerie