Nepřehlédněte...

Z provozních důvodů se bude od 20. září do 24. září ve školní jídelně vařit pouze oběd číslo jedna. Děkujeme za pochopení.
Zpět
01.07.2021, Michaela Šicová

Soutěžili jsme s Národním technickým muzeem

Národní technické muzeum (NTM) jmenovalo víc než šest desítek našich žáků úspěšnými konstruktéry auta na gumičku. Účastnili se totiž soutěže ve výrobě právě takto poháněných aut, kterou NTM pořádalo v rámci projektu Start In.

Vytvořit z několika dřevěných tyček a cédéček auto, které jede díky energii ze správně použitého gumičkového pohonu, se rozhodlo 18 školních týmů. Zapojila se celá 1. B, 2. A a 2. B a dále žáci z páté a sedmé třídy, kteří chodí do školního RoboKlubu. Soutěž začala na jaře on-line setkáními s lektorem NTM, který navedl děti na cestu, jak auto a hlavně jeho pohon budovat. Dál už pracovaly děti samy. S hotovými stroji pak mohli žáci soutěžit v jízdě na dálku či přesnost. Měli jsme i konstruktéra vrtulníku na gumičku, což byla další ze soutěží NTM.

Nemohlo se sice konat velké finále soutěže přímo v muzeu, organizátoři přesto ocenili přístup školy a aktivitu školních týmů stavebnicí lego pro každou z účastněných tříd. Zaujal je i originální přístup bratrů Vosáhlových ze 7. C, jejichž auto mělo dokonce senzory pro zatáčení na ovládání světelným paprskem.

Mgr. Ondřej Černý

Fotogalerie