Nepřehlédněte...

Vážení zákonní zástupci, po dobu jarních prázdnin (4. března – 8. března 2024) bude školní družina po projednání se zřizovatelem uzavřena.
Zpět
05.02.2024, Michaela Šicová

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

V lednu proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Jako každý rok se vybírají nejlepší žáci ve dvou kategoriích – I. A (žáci šestých a sedmých ročníků) a II. A (žáci osmých a devátých ročníků).

V první kategorii byl vybrán Olda Z., který se okresního kola zúčastnil minulý rok a skvěle nás reprezentoval (získal 3. místo). Věříme, že i letos, kdy je o rok zkušenější a osvojil si nové znalosti v angličtině, nás nezklame.

Ve druhé kategorii šlo jako obvykle o silný konkurenční boj. Školního kola se zúčastnilo 14 odvážlivců z osmých a devátých ročníků. Bojovalo se ve dvou kolech. Po prvním (poslechu a práci s textem) porota ve složení vyučujících Jana Z. a Tibor K. vybrala 6 skvělých studentů (Vojtu J., Egi E., Veroniku H., Terezu V., Andyho T. a Marušku N.), aby bojovali v konverzačních dovednostech v kole druhém. Všichni byli úžasní. V okresním kole nás však může reprezentovat vždy jen jeden. Na prvním místě tak skončila Egi E. z 9. B.

Okresní kola se budou konat 6. a 8. února a doufám, že všichni oběma reprezentatnům budeme držet palce.

Fotogalerie