Zpět
04.11.2020, Michaela Šicová

Nemračíme se

Říjen je měsíc ve znamení Vah a také druhým měsícem nového školního roku, který pro nás bohužel skončil zase na distanční výuce. Nebudeme se ale mračit a pojďme se učit kreativně a s chutí.

Tento začátek jsem si v podstatě vypůjčila z eTwinningové hry „15 aneb eTwinning má občanku“, o které jsme tady psali v záložce „Projekty“ na konci září. Druhým úkolem ve hře bylo vytvořit slovní mrak se slovy, která se Vám vybaví právě v souvislosti s eTwinningem. Nám se nejvíce líbil mrak Pavla V., který tak reprezentuje náš tým 7. tříd „Tak určitě“.  Prostřednictvím odkazu https://twinspace.etwinning.net/120562/pages/page/1079820  si můžete prohlédnout další slovní mraky, ale i se seznámit s aplikacemi, se kterými lze takové slovní mraky jednoduše vytvářet.

Žáci 8. tříd např. využili slovní mraky k opakování a procvičování slovíček v angličtině v tématu „Clothes“ – Oblečení. Tak schválně, kolik slovíček z jejich kreativních obrázků umíte přeložit vy? A chyby nehledejte, těmi se přeci nejlépe naučíme.

Fotogalerie