Zpět
09.09.2019, Michaela Šicová

MOSTECKÉ PANTERKY TO PO ROCE OPĚT ROZJELY

Je středa 28. 8. 2019. To je den, kdy Mostecké Panterky usedají do autobusu, aby po roce opět změřily své síly s ostatními evropskými státy na 21. mistrovství Evropy European Majorettes. Po necelých 28 hodinách cestování se ocitáme v malebném městečku Agen na jihu Francie, kde se letošní ME EMA koná.

Jako první se z naší panterovské výpravy na start postavila nadějná pomponová sólistka Ellča Fischerová, která právem za své vystoupení získává pro tým první bronzovou medaili.

Druhý den to s hůlkou na place rozbalila skvělá sólistka Nelča Šidlichovská, a i ona neodchází s prázdnou. Ve velké konkurenci se i jí na krku houpe nádherný bronz. Na řadu přichází seniorské duo, se kterým se představily Pája Fojtová a Míša Popovičová. Holkám se sestava podařila, ale porota to ohodnotila šestým místem. Ještě tentýž den se představila naše dvě tria. Kadetky ve složení Sára Lokvencová, Nelča Šidlichovská a Dáda Vnenková to rozvlnily v řeckých rytmech a porota jejich trio ohodnotila… zlatou medailí. Máme zlato!!! Radost je opravdu veliká. Anett Havlenová, Terka Havlůjová a Kíťa Vnenková své juniorské pařížské trio rozjely skvěle, a  i ony získávají pro Panterky bronzové medaile.

Ve velkých formacích jsme už tak skvěle nezabodovaly. Rocková sestava s pompony se nám velmi podařila, ale stačilo to bohužel pouze na páté místo. Choreografie s hůlkou, která nese název Noc na Karlštejně byla ohodnocena porotou ještě o čtyři příčky hůře. I tak jsme velmi spokojené, ale všechny víme, že to mohlo být ještě lepší. Celkem jsme tedy domů do České republiky do města Most přivezly jedno zlato a třikrát bronzovou medaili, spokojenost je u Panterek opravdu veliká.

Za vše moc děkujeme naší trenérce Terce Riegerové.

Daniela Vnenková, 5. A

Fotogalerie