Zpět
19.06.2019, Michaela Šicová

Jak jsem hledal Sofii aneb Moje docházka na Dětskou univerzitu FF UK

Žák naší školy Michal Kundrt (7. B) se již poněkolikáté účastní přednášek Dětské univerzity FF UK. A jak toto studium vnímá? Pojďme raději dát slovo přímo jemu :-)

Tento školní rok byl pro mne docela náročný, ale i tak jsem byl rád, že jsem mohl jezdit do Prahy na Dětskou univerzitu FF UK. 

Když jsem si vybíral přednášky v zimním i letním semestru, nejraději bych absolvoval většinu přednášek. Ale bohužel mamka tolik volna nemá a musím se přiznat, že dojíždět bylo dost náročné. Pro představu – rychlý přesun ze školy na autobus, který bohužel většinou měl menší zpoždění, takže potom sprint na metro a na fakultu. Někdy jsem se nestihl ani pořádně najíst a jedl až po přednášce. Po skončení přednášky opět rychlý přesun na autobus zpět do Mostu a domů jsem se dostal kolem 21. hodiny. Pak se připravit do školy na druhý den. No fakt PSYCHO.  

Zimní i letní semestr se mi líbil hlavně ve složení přednášek. Vybral jsem si něco z historie, znakové řeči, archeologie, zeměpisu, a dokonce i jednu přednášku v angličtině. Přiznám se, tu tedy vybrala mamka – moc nadšený jsem nebyl. Před přednáškou si se mnou docela užila. Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen, že jsem se chytil a téma bylo zajímavé. 

A to se mi právě na kurzech moc líbilo – něco nového se dozvědět různými způsoby. Škoda jen, že nebyl sobotní kurz v Jinonicích, ten byl loni super.

Vím, že na přednáškách vypadám, že mne to nebaví a že se nudím, ale já to tak prostě mám a nebojte – vnímal jsem :-) Jen se prostě nehlásím a moc nezapojuji, vstřebávám informace.

Nevím, zda budu příští rok opět na Dětskou univerzitu FF UK jezdit, a proto bych chtěl moc poděkovat všem profesorům z přednášek – fakt jste byli užasní, paní ředitelce Janě Kropáčkové a třídní učitelce Ivaně Cervanové z naší školy, že jsem mohl na Dětskou univerzitu FF UK jezdit, a paní Frantové z fakulty za super organizaci.

Moje přednášky v zimním semestru:

Vikingové, piráti – kupci – objevitelé

  • většinu jsem věděl, ale i tak se mi přednáška líbila

Chrámy a rituály starých Egypťanů

  • ještě jsem se doma k materiálům vracel a paní profesorka vypadá jako Kleopatra :-)

Arabský svět, jak ho známe i neznáme

  • škoda, že nebylo pokračování v letním semestru, fakt zajímavé téma

Letem světem archeologie

  • jako vždy TOP, byl jsem moc rád, že jsem se na přednášku dostal

Pověz mi to rukama

  • bohužel jsem musel odejít z přednášky dříve, ale moc se mi líbilo, jakým způsobem nás učili

Moje přednášky v letním semestru:

Luštění mayských hieroglyfů

  • doma jsem si zkoušel ještě trošku luštit :-) a zajímavé téma

 Výlet do Ruska, země azbuky

  • pohádku už si moc nepamatuji, ale z abecedy snad něco dám

 Na skok za Římany

  • opět ÚŽASNÉ!!! groš mám schovaný

 Pověz mi to rukama II

  • snad jsem si nějaké jídlo zapamatoval

 Female sculpture of the 20th c.

  • zabrousili jsme do umění, bylo to zajímavé

Michal Kundrt, 7. B

 

Fotogalerie