Nepřehlédněte...

Vážení strávníci, z technických důvodů budeme od 16. 3. 2026 vařit pouze oběd číslo 1. Děkujeme za pochopení.
Zpět
24.04.2026, Michaela Šicová

Den Země

Den Země jsme letos zorganizovali jako projektový den. Každá třída si naplánovala vlastní program zaměřený na ochranu přírody, třídění odpadu, šetření spotřeby vody a energií, také bližší poznávání přírody a ekologické i turistické aktivity venku na různých místech.

Tento den byl skvělou příležitostí vést žáky k ekologickému myšlení a praktickým činnostem v přírodě. Už předem mluvily děti v hodinách o potřebě chránit přírodu, malovaly, četly, počítaly, vyráběly, zkoumaly, pracovaly s informacemi atd.

Nejmladší žáci plnili zajímavé i zábavné úkoly v okolí Benediktu nebo přímo u školy. Starší třídy vyrazily do lokalit v okolí – například do Vtelna, na Hrabák, Ressl, Hněvín, Matyldu nebo k jezeru Most. Paní učitelky a učitelé připravili pro své žáky a žákyně pestrý program. Během dne žáci nejen poznávali přírodu, ale také si uvědomovali, jak ji chránit a proč je důležité se k ní chovat ohleduplně vždy a ne jenom občas. Projektový den se vydařil – byl plný pohybu, objevování i společných zážitků. 

Fotogalerie