Nepřehlédněte...

Vážení zákonní zástupci, po dobu velikonočních prázdnin (28. března 2024) bude školní družina po projednání se zřizovatelem uzavřena.
Zpět
22.03.2024, Michaela Šicová

Čtyřlístek budoucího školáka – Hrátky s technikou

V úterý 12. března se uskutečnila již třetí adaptační hodina s názvem Hrátky s technikou, která nabídla budoucím školákům a jejich rodičům jedinečnou příležitost seznámit se s fascinujícím světem robotiky.

Děti si během tohoto odpoledne vyzkoušely práci se širokou škálou robotických hraček, kterými naše škola disponuje. Mezi ně patřily například populární Bee-Bot včelka, vzdělávací robot Photon EDU, Ozobot a iRobot Root. Vyzkoušeli si též aplikaci na rozšířenou realitu Quiver a práci se samotnými iPady. Díky vybavení naší školy interaktivními tabulemi měli předškoláci rovněž možnost poznat moderní výukové metody, při nichž si procvičili počítání, rozlišování barev či geometrických tvarů. Nechyběla ani robotická stavebnice Engino, se kterou se žáci zapojení do volitelného předmětu Design a konstruování pravidelně setkávají.

Děkujeme za pomoc při realizaci této adaptační hodiny Mgr. Lucii Černé a Mgr. Ondřeji Černému a žákům 2. stupně.

Další, již poslední adaptační hodina s názvem Hýbeme se pro radost se uskuteční v úterý 19. března 2024 od 16.30 hodin. Tato hodina bude probíhat ve velké tělocvičně, proto si prosím nezapomeňte sportovní oblečení a obuv vhodnou do tělocvičny. Budeme se na vás těšit! 

za kolektiv učitelek Mgr. Kateřina Kulířová, Mgr. Eva Plevová, Mgr. Lenka Rebicerová a Martina Murgašová

Fotogalerie