Nepřehlédněte...

Vážení zákonní zástupci, po dobu pololetních a jarních prázdnin (31. ledna – 9. února 2020) bude školní družina po projednání se zřizovatelem uzavřena.
Zpět
11.02.2020, Michaela Šicová

Časově omezené stání a systém K+R u škol

Na základě místního šetření, které proběhlo v měsíci lednu 2020 u naší školy, se zjistilo, že ne všichni řidiči si dopravní značku K+R plně uvědomují. Nastávají situace, kdy rodiče chtějí zastavit a vysadit či vyzvednout své dítě u školy na vyhrazeném místě, a to je blokováno řidičem, který zde odstaví své vozidlo v rozporu s dopravním značením.

Parkovací místa K+R

Značka IP 13e z vyhlášky č. 294 z roku 2015 s písmeny K+R v bílé tabulce označuje parkoviště, na kterém lze zastavit (jen) za účelem vystoupení a nastoupení osob. Značka KISS & RIDE (v překladu polib a jeď) označuje parkovací místo pro krátké zastavení osobních vozidel. To znamená, že zde můžete zastavit, aby spolujezdec mohl v klidu a bezpečně vystoupit nebo nastoupit. Ale přichází důležité upozornění! Řidič by neměl odcházet od vozidla! To značka neumožňuje. S dětmi, které potřebují doprovodit až do školy, musí řidič parkovat jinde. Místa označená K+R jsou určena výhradně pro opravdu rychlé odbavení. Pokud od vozu odejdete, může na vás čekat pokuta za špatné parkování.