Nepřehlédněte...

Vážení zákonní zástupci, po dobu podzimních prázdnin (29. října – 30. října 2019) bude školní družina po projednání se zřizovatelem uzavřena.
Zpět
14.09.2018, Michaela Šicová

Mostecké Panterky se staly mistryněmi Evropy EMA

Ve středu 5. září 2018 se 18 mažoretek ze spolku Mostecké Panterky rozjelo do srbského městečka Sokobanja, kde se konal XX. ročník European majorettes championship. Cesta trvala dlouhých 19 hodin, ale ani tato dálka Panterky neodradila jít si za svým snem a bojovat o co nejlepší umístění. Do malého lázeňského městečka Sokobanja se sjely mažoretky z osmi států a přibližně se v hale a i venku na kolonádě představilo se svými choreografiemi na 2000 mažoretek. Podívaná to byla opravdu překrásná.

Mostecké Panterky měly připraveno osm choreografií, které si své postupy vybojovaly na mistrovství ČR ČMF v Čáslavi. Páteční odpoledne patřilo sólistkám a duistkám. Všechna děvčata se svými sóly a dui podala perfektní výkon, nakonec se nejvíce štěstí usmálo na sestry Danielu a Kristýnu Vnenkovy, které za své duo získaly bronzové medaile.

Sobota a neděle patřily velkým formacím, a to jak s hůlkou, tak i s pompony. I tam si Panterky vedly velmi dobře a venku na kolonádě své defilé zajely skvěle. V hale potom pokračovaly s choreografiemi s pompony a hůlkou. Při nedělním vyhlašování se stalo něco nečekaného!!! Mostecké Panterky v kategorii kadet pompon show za choreografii s názvem „Domino“ získaly zlaté medaile a staly se mistryněmi Evropy EMA. Nečekané se stalo skutečností, radost byla obrovská, slzy štěstí tekly proudem. A tak si 14 mažoretek ze severu Čech z města Most se svou trenérkou Terezou Riegerovou splnilo svůj nádherný sen.

Daniela Vnenková, 4.A

 

Fotogalerie