Zpět
06.06.2019, Michaela Šicová

Olympiáda pro MŠ aneb Sportujeme, cvičíme, hrát fair play se učíme

Olympiáda mezi sídlištními mateřskými školami a přípravnou třídou naší školy je již několik let pěknou tradicí.

Děti si na školním hřišti zasoutěží ve čtyřech disciplínách (běh na 60 m, běh na 200 m, skok daleký a hod tenisovým míčkem). Za své snažení si každý odnese medaili se sluníčkem, které má naše škola ve znaku. Tři nejúspěšnější děti v každé disciplíně pak obdrží diplom a medaili zlatou, stříbrnou a bronzovou. Děti soutěží nejen jednotlivě, každý sám za sebe, ale i společně za celou školku nebo přípravku. Za kolektivní soutěžení dostanou děti a paní učitelky též diplom a medaile. Vítězný kolektiv si navíc odnese ještě putovní pohár. Na děti také čekají zábavné disciplíny za sladkou odměnu, které jim zkrátí čekání na vyhlášení výsledků.

A jak to letos dopadlo? Na 1. místě se umístila MŠ Kříže, 2. místo získala MŠ Malíka, 3. místo patří přípravné třídě naší školy, 4. místo si pak odnesla MŠ Komořanská.

Všichni jsme si dopoledne krásně užili, počasí nám přálo a už nyní se těšíme na další ročník olympiády.

Fotogalerie